tel: 501 429 979 Treningi przez Skype dla osób z całego Świata! trener@321start.pl
FacebookFacebook

Kolejne 3 proste sposoby na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej

W poprzednim artykule: http://321start.pl/3-sposoby-na-szybsze-spalanie-tkanki-tluszczowej/ przedstawiłem Ci 3 proste zasady, które mogą pomóc Ci w  spalaniu tkanki tłuszczowej. Zapraszam Cię na kolejne 3 proste porady, zainspirowane podcastem Body Do Over Johna Schaefera & Matta Theriaulta na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej bez treningu (no prawie…)

Hasłem przewodnim wszystkich tych rad na spalanie tkanki tłuszczowej jest to by były one proste i łatwe do zastosowania. Będąc trenerem osobistym wiem, że zazwyczaj to co skomplikowane się nie sprawdza.

W poniższym artykule:

– 5 minut dla 100% wyższego metabolizmu

– owocowa kanapka

– czy jeść owoce? A jeśli tak, to kiedy?

– kiedy cukry proste są dobre

– które mięśnie trenować by schudnąć?

pal kalorie 3 razy szybciej bez treningu!

Trening Online w Domu

Poranna gimnastyka na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej!

Pijama Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej bez treningu!

Nasz metabolizm jest najwolniejszy w trakcie snu oraz rankiem, po przebudzeniu. Oprócz opisanych już zasad 20/20 i 30/30 jest jeszcze kilka rzeczy, które można robić tuż po przebudzeniu by pobudzić szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Rankiem Twoje ciało jest zimne, zdrętwiałe, umysł też jest jeszcze zamglony. To co możemy zrobić, by temu zaradzić, to dodanie 3 do 5 minut ruchu, które pomogą Ci się obudzić i rozgrzać Twoje ciało.

Jak się ruszać? Możliwości jest nieskończona ilość. Jeśli masz psa, spacer z nim jest świetnym pomysłem. Możesz zrobić pajacyki, trochę przysiadów, pompki. Cokolwiek przyjdzie Ci do głowy jest dobre. Rozruch można zacząć jeszcze w łóżku, jeśli bardzo nie chce Ci się wstawać, bo jesteś zaspany/a – możesz na przemian zaciskać mięśnie nóg (uda) i rąk (bicepsy, dłonie) – Twoje krążenie od razu przyspieszy i będzie Ci łatwiej wstać z łóżka.

Ważne jest to, żeby już po wstaniu z łóżka wykonać kilka szybszych (ale nie forsownych) ruchów, coś co pozwoli Ci się rozkręcić. Po prostu nie poprzestawaj na wolnym człapaniu, przeciąganiu się i myśleniu o tym jak Ci źle i zimno 🙂

Już widzę, jak wyobrażasz sobie te stare filmy, na których ubrani w piżamy ludzie w czapach wykonują śmieszne ruchy: przysiady, pajacyki, krążenia rękami – wszystko w trochę przyśpieszonym tempie. Ale dlaczego nas to śmieszy? Dlaczego tak łatwo odrzucamy starą wiedzę, którą ludzie mieli jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wiedzę, o której zapomnieliśmy lub stwierdziliśmy, że to jest śmieszne i dlatego nie może się sprawdzać. Spróbuj tak przez tydzień, a sam/a się przekonasz!

W efekcie Twoje serce przyśpieszy, ciśnienie krwi wzrośnie, wydzielą się odpowiednie hormony i po prostu się obudzisz. Będziesz czuć się o wiele lepiej. Taka prosta, poranna gimnastyka, rozgrzewka, jest w stanie przyspieszyć Twój metabolizm bardziej niż poranna woda i kawa! A wyższy metabolizm równa się szybsze spalanie kalorii i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej!

Owocowa kanapka na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej!

Owocowa Kanapka Czyli jak szybciej spalać tkankę tłuszczową bez treningu!

Drugą wskazówkę na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej Schaefer nazywa owocową kanapką (fruit sandwich). To tylko taka nazwa, by łatwiej było Ci zapamiętać o co chodzi. A chodzi o owoce. O to, by spożywać owoce (cukry proste) przed i po treningu, zamykamy wtedy nasz trening w takiej owocowej kanapce.

W dzieciństwie Twoi rodzice, czy dziadkowie na pewno powtarzali Ci: jedz owoce, bo są zdrowe (no, chyba, że pchali Ci słodycze, tak też bywa). A teraz jak diabeł z pudełka wyskakują różni dziwni dietetycy i mówią: nie jedz owoców, bo są złe jak czekoladki!

Jest wiele teorii dotyczących owoców. Owoce zawierają cukry proste, dlatego jest wiele diet, które mówią, że owoców należy unikać. Są też diety bazujące tylko na owocach i warzywach (frutarianie). W efekcie wiele osób nie wie, czy należy jeść owoce albo kiedy najlepiej je spożywać.

Owoce, podobnie jak wszystkie inne dary natury mają swoje miejsce w ludzkiej diecie.

Owoce zawierają cukry proste (plus masę witamin i błonnika). Jeśli cukier jest prosty, oznacza to, że bardzo szybko przedostaje się do Twojego krwiobiegu. Owoce dają Ci szybki zastrzyk energii. Taki zastrzyk cukrów prostych bywa czasem bardzo potrzebny, a czasem jest niewskazany, chodzi o to, by wiedzieć kiedy z niego skorzystać.

Przed Twoim treningiem, na którym będziesz się naprawdę męczyć, taki zastrzyk energii jest jak najbardziej wskazany. Pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniego tempa treningu i zapobiegnie katabolizmowi mięśni (spalaniu mięśni w wyniku treningu lub głodu). Większe mięśnie zaś to szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście, nie pomijam tutaj około treningowej roli białka, ono też jest bardzo potrzebne. Taka przedtreningowa dawka cukrów prostych pomoże Ci w lepszym wykonaniu treningu. A spożycie owoców po treningu pozwoli na szybszą regenerację organizmu.  Polecam spożywać przed treningami banany, bo oprócz cukrów prostych zawierają również relatywnie sporo białka.

Owoce są także dobrym rozwiązaniem, by pokonać głód na słodycze czy inne niezdrowe produkty. Jabłko w ciągu dnia jest tysiąc razy lepszym rozwiązaniem, niż paczka chipsów.

A kiedy nie powinno się jeść owoców (cukrów prostych)? Ogólna zasada jest taka, by spożywać owoce około treningowo, czy też wtedy kiedy rzeczywiście potrzebujemy energii – bo nasza aktywność jest zwiększona lub akurat dużo się uczymy (mózg uwielbia cukry proste). Jeśli nie trenujemy wieczorem, to nie potrzebujemy tej ekstra dawki energii, żeby położyć się spać, prawda?

Trenuj duże grupy mięśniowe by pobudzić szybkie spalanie tkanki tłuszczowej!

Arnold-Schwarzenegger rozwój mięśni pomaga spalać tkankę tłuszczową szybciej

Trzecia wskazówka na dzisiaj na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, to trening dużych grup mięśniowych. Czym większy mięsień, tym więcej energii potrzebuje do swojej pracy i tym bardziej przyśpiesza Twój metabolizm po treningu. 3 największe grupy mięśniowe to: nogi, tułów (brzuch i dolna część pleców, wszystko to co Cię stabilizuje) oraz plecy. Wiem, obiecałem, że będzie bez treningu, no ale bez treningu się jednak nie obejdzie… 😉

Chodzi o to, by w każdym treningu trenować przynajmniej jedną z tych dużych grup mięśniowych (jeśli robisz obwody, czy trenujesz kalistenikę to ćwiczysz wszystkie te grupy na każdym treningu). Osoby uczęszczające na siłownię, dobrze wiedzą o co chodzi. Często słyszy się od nich: „dzisiaj robię plecy” albo  „jutro robię klatę”, niestety rzadziej „wczoraj robiłem nogi” ;). Co jest więc błędem? Kiedy ktoś w trakcie treningu będzie tylko „robił bicepsy”. Izolowany trening bicepsów nie pozwoli Ci spalić wielu kalorii, nie spowoduje również tak dużego wyrzutu anabolicznych hormonów, jak trenowanie np. martwego ciągu, czy przysiadów. Jeśli będziesz robił bicepsy podciąganiem na drążku, o to już zupełnie inna sprawa, bo zaprzęgasz do pracy plecy czyli dużą grupę mięśniową, a to pomoże Ci w szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej!

Czym więcej mięśni trenuje, tym więcej energii wydatkujesz, zużywasz więcej kalorii i spalasz więcej tłuszczu. To bardzo proste: nogi, plecy i tułów.

Na nogi polecam przysiady

Na plecy polecam podciąganie na drążku

Na tułów polecam doskoki w podporze.

6 małych zmian = 1 wielka różnica

Łącznie z poprzednim tekstem, dałem Ci jak dotąd 6 prostych wskazówek na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. 4 z tych wskazówek  (nawodnienie, białko, termogeniki i rozgrzewka) możesz zastosować jeszcze zanim Twój dzień się tak naprawdę zaczyna! Jak w przybliżeniu procentowo to wygląda dla Twojego metabolizmu? Nawodnienie 25%, białko 25%, termogeniki 10%, rozgrzewka 100%. Daje razem plus 160% do Twojego metabolizmu. Albo inaczej, pozwoli Ci palić tkankę tłuszczową prawie 3 razy szybciej, jeśli zastosujesz je wszystkie i to bez treningu!

Zakończenie

Te zasady mogą być dla Ciebie uciążliwe na początku. Zapisz je sobie na kartce, czy w telefonie. Próbuj się do nich stosować, a już po tygodniu, czy dwóch staną się Twoim nawykiem i nie będziesz musiał/a o nich pamiętać, staną się częścią Twojego dnia. Mogą zupełnie odmienić Twoje życie.

Część z tych wskazówek nie jest dla Ciebie pewnie nowością. Wiele osób wypija kilka łyków wody o poranku, wyprowadza psa na spacer, czy też je porządne śniadanie. Wiele osób pije czarną kawę i herbatę. Ale dopiero połączenie tych wszystkich elementów pozwoli na szybsze i bardziej widoczne zmiany. Te małe zmiany mogą doprowadzić do gigantycznej różnicy. Nie tylko będziesz lepiej wyglądać, ale także będziesz się lepiej czuł/a, będzie Ci się lepiej pracowało, uczyło, trenowało, bawiło. Spróbuj, poczujesz różnicę! I pamiętaj, zacznij teraz by szybko spalać tkankę tłuszczową już za chwilę: 3…2..1.Start!

Podsumowanie:

– gimnastykuj się rano 3-5 minut

– dobrze jest mieć psa 🙂

– owoce jedz przed i po treningu

– trenuj duże grupy mięśniowe

– małe zmiany robią wielką różnicę

– szybkie spalanie tkanki tłuszczowej jest możliwe!

Podczas pisania tekstu opierałem się na:

Body do Over Weights vs. Cardio for Optimum Fat Loss | Episode 4, Released Apr 16, 2014 by John Shaefer & Matt Theriault

Trening Online w Domu


Autorem tekstu jest Arek Rymanowski – z wykształcenia prawnik, z zamiłowania trener personalny, nauczyciel sztuk walki i samoobrony oraz trener biegania. Swoje zajęcia prowadzi w KRAKOWIE, a także online PRZEZ SKYPE w całej Polsce i na świecie. Nie prowadzi tradycyjnych treningów na siłowni, dlatego jego hasłem przewodnim jest Trenuj INACZEJ!


 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł podziel się nim ze swoimi znajomymi na Facebooku

Lajkując lub udostępniając artykuł swoim przyjaciołom, dasz im coś wartościowego i wyrazisz uznanie dla mojej pracy

Może Cię zainteresować:

3 Mity o odchudzaniu, które nie pozwalają Ci schudnąć!

3 Mity o odchudzaniu, które nie pozwalają Ci schudnąć! Mity o odchudzaniu są powszechne. Istnieje wiele przekonań, często przyjmowanych za prawdę i nie kwestionowanych, które mogą sprawiać, że nie potrafisz stracić tkanki tłuszczowej. Mimo wielu prób i starań nie masz...

3 sposoby na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej

3 proste sposoby na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej Dieta, ćwiczenia. To podstawy zdrowego odchudzania. Co jeszcze można zrobić, by przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej? Dzisiaj opiszę dla Ciebie 3 wskazówki trenera Johna Schaefera, które mogą okazać się dla...

Ciężary czy kardio? Jak najlepiej wykorzystać czas, by schudnąć?

Jak najlepiej schudnąć? Cieżary czy kardio? Jaki trening na spalanie tkanki tłuszczowej? Masz mało czasu i nie wiesz jak wykorzystać go najefektywniej by schudnąć? Odpowiedź znajdziesz poniżej! Jaki trening na spalanie tkanki tłuszczowej jest najlepszy? Jak najlepiej...

FacebookFacebook