tel: 501 429 979 Treningi przez Skype dla osób z całego Świata! trener@321start.pl

Sprawdź co sądzą o mnie moi uczniowie!

Treningi w których uczestniczyłem uważam za wszech miar godne polecenia, gdyż  mają wiele zalet wśród których za najważniejsze uznaję fachowość instruktora, który  potrafi przekazać swoje praktyczne umiejętności sztuki walki. Zajęcia mają również walor ogólnorozwojowy /szczególnie odpowiednio dobrana rozgrzewka/, gdyż sprawność w walce zależy w dużej mierze od kondycji fizycznej całego organizmu. Nie bez znaczenia jest postawa trenera który nie ogranicza się do przypatrywania poczynaniom kursanta ale sam aktywnie uczestniczy w każdym etapie zajęć co stwarza odpowiednią atmosferę zaangażowania. Jest to tym istotniejsze, że – przynajmniej w moim przypadku – były to treningi indywidualne. Nie bez znaczenia pozostaje prawnicze wykształcenie trenera, który świadomy odpowiedzialności za konsekwencje ewentualnego wypadku podczas treningu zachowuje należyte zasady ostrożności, dzięki czemu zajęcia są również bezpieczne, co w tej dziedzinie jest bardzo ważne. No i na koniec nie sposób pominąć niezwykle korzystnego stosunku ceny do jakości szkolenia.

Piotr Wiatrowski

dr hab. Prawa, Wykładowca, Radca Prawny

Zniechęcona grupowymi zajęciami w szkołach sztuk walki zdecydowałam się na indywidualne lekcje kung-fu u pana Arkadiusza Rymanowskiego. I był to strzał w dziesiątkę! Jest on świetnym pedagogiem, który w bardzo prosty i zrozumiały sposób pokazał mi, jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Uczyliśmy się nie tylko sztuki samoobrony, ale również ciekawych i skomplikowanych technik kopnięć i uderzeń, które z panem Arkadiuszem okazały się zaskakująco łatwe.

Każdy trening odbywa się w przyjemnej atmosferze, a nauczyciel ma poczucie humoru i kiedy coś mi nie wychodzi, cierpliwie pokazuje każdy chwyt krok po kroku aż do skutku. Na początku bałam się bycia sam na sam z senpaiem; jednak już po pierwszym treningu byłam rozluźniona i do granic możliwości zafascynowana zgłębianiem tajników sztuk walki.

Szczerze polecam indywidualne lekcje każdemu, komu nie przypadły do gustu zajęcia w grupie, chciałby nauczyć się bronić lub po prostu jego pasją jest kung fu.

Gabrysia Bień

Uczennica 3 klasy gimnazjum

Bardzo miło wspominam treningi – dały mi dużo frajdy, a przy okazji  z każdego bardzo dużo wynosiłem. Spotkania nigdy nie były monotonne – nie wpadało się w rutynę. Zawsze czuło się, że nawet z pozoru najprostsze ćwiczenie ma sens, coś wnosi. Z jednej strony niebanalne metody pracy nad siłą i wytrzymałością, a z drugiej strony nauka sztuki walki – nieschematyczna i dzięki temu bardzo efektywna. Najbardziej w treningach lubiłem to, że zawsze trzeba było dać z siebie wszystko, a po skończeniu spotkania czuło się, że w przyjemny sposób zrobiło się duży postęp.

Michał Stepkiewicz

Uczeń 1 klasy liceum

Mega profesjonalne podejście. Arek to osoba bardzo wymagająca od Ciebie i od siebie.
Jest bezlitosny, ale taki powinien byc trener – ma motywować i wymagać. No i świetna jest pewność że on wie co robi i krzywdy sobie nie zrobisz. Największą frajdą było pokonywanie swoich barier i przekraczanie granic, kiedy wydawało sie że się nie da.
Polecam każdemu kto chce się trochę nad sobą pozytywnie poznęcać 🙂
Daria

Chce pozostać anonimowa 🙂

Pan Arek jest godnym zaufania i wiarygodnym trenerem personalnym oraz prawdę mówiąc najlepszym nauczycielem jakiego znam (chodziłem kiedyś na karate, chodzę też na tenisa i mam wielu korepetytorów). Trener ma poczucie humoru a każdy trening bez wyjątku jest przeprowadzany w dobrej atmosferze. Ćwiczenia wykonywane na treningach są trudne ale skuteczne. Wiem, że to dziwnie zabrzmi ale te treningi pomogły mi w życiu. Przez trenowanie i wysiłek fizyczny wzrosło mi mniemanie o sobie, no i jest super.

Kuba Nikliński

Uczeń 1 klasy liceum

Tak naprawdę to nie lubię ćwiczyć. Tym bardziej dziwi mnie, że już od ponad 4 lat chodzę na treningi do Arka. Mimo, że nie lubię się męczyć, to po treningach czuję się pełny energii, zmotywowany i mam świadomość, że nie zmarnowałem tego czasu. Myślę, że nie wytrwałbym tak długo na treningach, gdyby nie to, że trener wykonuje razem ze mną wszystkie ćwiczenia, to bardzo motywuje, tak samo jak efekty w postaci mniejszego brzucha i większych mięśni. Polecam treningi u Arka każdemu.

Łukasz Nowak

Przedsiębiorca, Sl Group

Treningi z Arkiem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które tak jak w moim przypadku, mają mało czasu i mogą trenować tylko w nietypowych godzinach, o 6, 7 rano lub około 23. Jest wycisk ale jest też bardzo fajnie. Treningi z Arkiem są bardzo motywujące, zawsze próbujesz dać z siebie wszystko, o co ciężko ćwicząc samemu w domu czy na siłowni. Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna.

Adam Wolnicki

Przedsiębiorca, Geko Cosmetics

Jesteśmy z mężem bardzo wdzięczni Arkowi za to co zrobił dla naszego syna Kuby. Kuba od czasu gdy zaczął chodzić na treningi jest bardziej pewny siebie, spokojny i zdyscyplinowany. Wysłaliśmy go na treningi gdyż miał problemy z rówieśnikami w szkole i okazało się, że to podziałało, Kuba nie ma już w szkole żadnych problemów, a nawet poprawił się w nauce.

Sama brałam udział w początkowych treningach z moim synem i Arek dał się poznać jako bardzo dobry trener, który wie kiedy przycisnąć, a kiedy trochę opuścić poprzeczkę. Byłam wykończona ale bardzo zadowolona z treningów.

Polecam każdemu kto ma problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi lub chce po prostu zapewnić im świetną i pożyteczną zabawę.

Beata Grabek-Niklińska

Księgowa

Sprawozdanie ze spotkania w ramach technik samoobrony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu w dniu 27.09.2012 r. zorganizował  w Libiąskim Centrum Kultury spotkanie środowiskowe dla mieszkańców Gminy Libiąż. Spotkanie odbyło się w ramach projektu systemowego „ Rozwój Aktywnych Form Integracji w Gminie Libiąż”, realizowanego z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tematem spotkania były „Techniki samoobrony”. Spotkanie poprowadził Pan Arkadiusz Rymanowski – specjalista w technikach samoobrony, sztuce walki kijem (duan guan) oraz treningu personalnym. Trener omówił pojęcia dotyczące samoobrony, co to takiego, jaki jest jej cel, co robić w przypadku ataku, itp. zachowania. Uczestnicy warsztatu mieli okazję przećwiczyć techniki obrony przed napastnikiem, każdy próbował własnych sił w kontakcie z „przeciwnikiem” jak i z tarczą.

Spotkanie było bardzo profesjonalnie przeprowadzone, w miłej sympatycznej atmosferze, uczestnicy szybko nawiązali kontakt z prowadzącym, doskonale odnaleźli się  w roli „mistrz – uczeń”. Każdy ze zgromadzonych wyszedł bogatszy o nowe doświadczenia  i umiejętności.
Celem spotkania była nie nauka samoobrony przed napastnikiem, ale także oswojenie się z sytuacją stresową (np. z napadem, kradzieżą torebki, itp.). Przepracowanie takiej zaaranżowanej sytuacji zwiększa pewność siebie. Z kolei pewność siebie sprawia,  że widać ją w naszych ruchach, spojrzeniu, głosie – co zmniejsza prawdopodobieństwo ataku na naszą osobę.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu

Arek był moim pierwszym trenerem (ćwiczyłam również z innymi, więc mam porównanie), uczył mnie kung-fu, samoobrony oraz ogólnie pojętej umiejętności pracy z własnym ciałem. Gdyby nie moja przeprowadzka do innego kraju, nigdy nie zrezygnowałabym z tych treningów. Myślę, że po około sześciu latach od ostatnich regularnych spotkań treningowych mogę dość pewnie przypuścić, że przekazane mi przez Arka umiejętności pozostaną we mnie na zawsze. Nie chodzi jedynie o same techniki chociażby samoobrony, umiejętność wyprowadzenia kopnięcia, czy ułożenia ręki, bardziej nawet mam na myśli zdolność odczuwania swojego ciała, poprawnego wykonywania ćwiczeń, zaplanowania treningu, tak by był jak najbardziej skuteczny i dawał mi maksimum przyjemności. Motywacja w sporcie jest niezbędna, a ja odbyłam z Arkiem tyle treningów, że, kiedy w momentach kryzysu brakuje mi już własnej mobilizacji, wciąż jeszcze pozostaje w głowie jego głos pchający mnie naprzód. Oczywiście regularnie odwiedzam również jego kanał na youtube 321start, niejednokrotnie nagrania towarzyszą mi podczas moich osobistych treningów (szczególnie polecam tabaty 🙂 ). Kiedy od czasu do czasu mam szczęście odwiedzić Kraków, a przy tym i Arka, pojawiam się w dresie, a on zawsze zapewnia mi dużą dawkę nowej bezcennej wiedzy, starając się nadrobić moje straty i braki. Dodatkowo mogę wspomnieć, że z Arkiem nie będzie drętwo, nie będzie sztucznie i sztywno, nie będzie monotematycznie. To klawy gość z poczuciem humoru, który chętnie zamieni z Tobą słowo również na tematy inne niż sportowe – a będąc człowiekiem wszechstronnym, zna się na tym i owym. Arek jest trenerem wymagającym, a ja byłam i jestem wymagającym uczniem. Trener powinien nie tylko czuwać nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń i technik przez ucznia, ale również rozumieć go i wspierać, a Arek spełnia te oczekiwania na najwyższym poziomie.

Martyna Jurek

Tłumaczka, freelancerka i mama Prosiaczka Chruma

Rozpatrywałem indywidualny trening sztuk walki oraz zapisanie się do jakiegoś masowego dojo i na szczęście wybrałem Arka, dostając w 100% to, czego oczekiwałem po „prywatnym” Mistrzu, tzn. skupienia nauczyciela na mnie pod kątem techniki, jego zaangażowania w trening i czynione przeze mnie postępy! Każdy trening jest w całości poświęcony mojemu rozwojowi: Arek jest ekspertem wushu i w prosty sposób przekazuje swoją wiedzę na temat ciała, technik i diety. Nabyte przez lata doświadczenie pozwala mu poukładać trening pod każdym kątem (siła, wytrzymałość etc.) oraz dozować naukę walki w taki sposób, aby poszczególne elementy wchodziły wtedy, kiedy rzeczywiście mają do tego podstawę i obaj mamy pewność, że pomogą, a nie zaszkodzą treningowi (niemal każde spotkanie owocuje poznaniem nowego chwytu, ruchu, uderzenia czy kopnięcia, więc nigdy nie jest tak, że po prostu wykonujemy jakieś tam ćwiczenia). Progres, jaki czuję po każdych zajęciach, motywuje mnie każdorazowo do wyciśnięcia z siebie jeszcze więcej przy następnej okazji. Z zajęć na zajęcia rosnę w siłę i pewność siebie, których próżno szukać po zajęciach w 30 osobowych grupach. Najlepszy wybór i najlepszy fachowiec w Krakowie!

Szymon

Pracownik Korporacji Średniego Szczebla

Bardzo spersonalizowane i co najważniejsze nie wiejące monotonią treningi. Siła i sprawność rosną z tygodnia na tydzień. Trenuję już pół roku i nie mogę sie doczekać co będzie w 2017! Szczerze polecam.

Marek

Biotechnolog

Godziny treningów – pełna dowolność. Plan treningowy – pełne dostosowanie do oczekiwań. Postępy – wprost proporcjonalne do zaangażowania obydwóch stron, zarówno ćwiczącego jak i trenera. Przy czym nie można niczego zarzucić w przypadku tego drugiego… 🙂 Szczerze polecam! 🙂

Marcin Kret

Analityk

Plan na treningi był prosty: wykorzystać parę letnich tygodni i przygotować się na firmowy bieg. Realizacja planu okazała się zaskakująca – Arek skutecznie pomagał stawiać kolejne cele . Bez wyrzeczeń w diecie, pokonując wraz z Trenerem kolejne kilometry zmieniłem swój styl życia i… sylwetkę. Oprócz 200% uwagi na treningach Arek dawał pełne wsparcie pomiędzy nimi. Polecam profesjonalny trening w Krakowie właśnie nim.

Mateusz Chariasz

Analityk Radiowy

Z Arkiem trenuję już 4 miesiąc, w skali od 1 do 10, mocne 10 🙂 za zaangażowanie, oryginalne podejście do tematu, motywację, atmosferę i bycie wsparciem. Do tej pory miałem do czynienia z kilkoma trenerami z Krakowa i dopiero teraz czuję, że trafiłem na odpowiedniego gościa, któremu zależy na osobach które trenuje. Polecam zdecydowanie.

Maciej Ciejowski

Admistratywista

Pełen profesjonalizm, miła atmosfera, tłumaczy i pokazuje, trener bierze aktywny udział w treningu. Elastyczny co do daty i godziny spotkań. Jak nie było mnie w Krakowie, to zrobiliśmy trening przez Skype – super sprawa! Zdecydowanie polecam!

Zbigniew Polakowski

Prawnik

Super trener 🙂

Weronika Nikowska

Dentystka

Umów się na trening już teraz! Zadzwoń: 501 429 979 lub napisz:

 Pamiętaj! Za pierwszy trening płacisz tylko, jeśli zdecydujesz się przyjść na kolejny!

trener@321start.pl

 Wciąż nie jesteś pewien/pewna? Dowiedz się więcej O MNIE. Tutaj znajdziesz mój CENNIK.

Zapraszam do kontaktu ze mną na Facebooku, Twitterze lub Youtube.

Potrzebujesz więcej informacji? Zostaw mi wiadomość, na pewno odpowiem!

1 + 7 =