tel: 501 429 979 Treningi przez Skype dla osób z całego Świata! trener@321start.pl

 

 

Indywidualne treningi

sztuk walki

 

Uderzenia

Kopnięcia

Samoobrona

Tradycyjne formy kung fu kata

Nauka walki kijem

Elementy akrobatyki

Kung fu dla dzieci

Trening dostosowany do Twoich potrzeb

Sztuki Walki Kraków – lekcje indywidualne!

„Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”

Sun Tzu

Szukasz hasła sztuki walki Kraków, krav maga Kraków lub kung fu Kraków? Jesteś we właściwym miejscu!

Być może fascynują Cię wschodnie sztuki walki lub „filmy karate”? Może chcesz nauczyć się walczyć albo po prostu móc poczuć się bezpieczniej? A może chcesz wytrenować swoje ciało w ciekawszy sposób, niż przez standardowe ćwiczenia fizyczne? Być może szukasz interesującej formy ruchu dla swojego dziecka? Bez względu na Twoją motywację: dobrze trafiłeś/aś! Jestem Trenerem Osobistym/Personalnym. Od 20 lat trenuję sztuki walki, od 10 nauczam ich w Krakowie.

Lat Doświadczenia Trenerskiego

Lat Treningu Sztuk Walki

%

Twojego Sukcesu!

Starożytna formuła treningów Mistrz-Uczeń

Moje treningi sztuk walki w Krakowie przywracają dawną formułę nauki polegającą na relacji mistrz-uczeń. Trening indywidualny oznacza, że będziesz trenowany/a tak, jak są trenowani olimpijczycy, mistrzowie!

Już w starożytnym Rzymie tutor (nauczyciel) narzekał, jeśli miał jednocześnie uczyć więcej niż jedną osobę, nigdy zaś nie uczył więcej niż trzech uczniów naraz. Już wtedy było wiadomym, że tylko lekcje indywidualne są w stanie wydobyć z ucznia wszystko co najlepsze, maksimum jego możliwości. Nawet teraz, w szkołach powszechnych nauczyciele wybierają z klasy najzdolniejsze jednostki i uczą je indywidualnie do konkursów i olimpiad naukowych. Tym samym jest wysyłanie swojego dziecka na korepetycje.

Na moich treningach nie musisz być najzdolniejszy by być trenowany jak olimpijczyk!

Indywidualny trening sztuk walki w Krakowie, to trening dostosowany do Twoich możliwości i potrzeb!

Na czym polega indywidualny trening sztuk walki w Krakowie?

Na czym polega indywidualny trening sztuk walki w Krakowie?

Trening indywidualny sztuk walki w Krakowie oznacza to że w czasie ćwiczeń, trenuję tylko Ciebie, skupiam swoją całą uwagę na Tobie i dostosowuję tempo i rodzaj zajęć do Twoich indywidualnych potrzeb. W trakcie indywidualnego treningu sztuk walki w Krakowie liczysz się Ty i Twoje potrzeby, a nie grupa kilkudziesięciu osób! W trakcie treningu sztuk walki w Krakowie staram się łączyć wszystkie wymienione w dalszych zakładkach elementy, jednak to Ty uczniu decydujesz, na co chcesz położyć największy nacisk! Treningi sztuk walki w Krakowie odbywają się indywidualnie lub czasami w grupie do maks 3 osób (jeśli się zgodzisz!).

Czego nauczysz się na moich treningach? Krav Maga Kraków?

Czego nauczysz się na moich treningach? Krav Maga Kraków?

Treningi sztuk walki w Krakowie których nauczam, stanowią połączenie nauki technik samoobrony, uderzeń i kopnięć charakterystycznych dla kung fu, walki w zwarciu i parterze znanej z judo oraz nauki walki kijem.

Wszystko to jest uzupełnione intensywnym treningiem szybkościowym, wytrzymałościowym i siłowym. Dopiero takie połączenie wszystkich tych elementów pozwoli Ci na pełne i wszechstronne rozwinięcie Twojego ciała i nauczenie się sztuki walki.

Powyższy opis pasuje do jednej, zdobywającej ostatnio coraz większą popularność sztuki walki: Krav magi. Dlaczego wpisałem u góry hasło krav maga Kraków? Miałem do czynienia z krav magą w stopniu wystarczającym, by uświadomić sobie, że założenia krav magi są identyczne z moim wszechstronnym podejściem do sztuk walki – w krav madze  liczy się skuteczność, to jest najważniejszy element. Nie liczy się piękno, styl, finezja – krav maga to po prostu sztuka wygrania walki w jak najbardziej skuteczny, efektywny sposób.

Krav maga to izraelska sztuka walki stworzona na potrzebny komandosów, to już zapewne wiesz. Krav maga oparta jest na innych sztukach walki, sama w sobie nie oferuje niczego nowego. Liczy się szybkość, skuteczność, efektywność. Podstawy indywidualnych lekcji sztuk walki w Krakowie, które prowadzę są takie same. Byłem trenowany przez osobę, która zjadła zęby na szkoleniu policjantów i która nie uczyła mnie specjalnie dużo ładnych form, za to uczyła mnie jak skutecznie walczyć, wszelkimi dostępnymi środkami. Tak samo ja będę teraz uczył Ciebie sztuk walki w Krakowie! Wprawdzie mogę nauczyć Cię form kung fu i pewnie to zrobię, bo są przydatne, ale w walce chodzi o to by wygrać. Choć nie zgadzam się z niektórymi elementami krav magi, jak np. ze sposobem wyprowadzania uderzeń, to jednak uznałem, że system ten jest na tyle zbliżony do tego, co mogę CI zaoferować, że wpisałem powyżej hasło krav maga kraków.

Kung fu Kraków - tysiące lat tradycji!

Kung fu Kraków – tysiące lat tradycji!

Kung fu może być trenowane na dwa sposoby: albo jest to nauka tak zwanych form kata, czyli skomplikowanych układów ciosów i kopnięć przypominających układy taneczne, albo jest to nauka skutecznej, brutalnej, choć niepozbawionej finezji walki (zbliżonej do krav magi). W trakcie treningów kung fu w Krakowie, które prowadzę skupiam się raczej na tym drugim elemencie, toteż trenując ze mną nauczysz się przede wszystkim: prawidłowej postawy i poruszania się podczas walki, odpowiedniego oddychania, uderzeń prostych, sierpowych i ich kombinacji, kopnięć w różne rejony ciała przeciwnika itd. Oczywiście nie zapominamy także o tej pierwszej, opartej na tradycji formie treningu kung fu. Uczymy się postaw charakterystycznych dla stylów kung fu które  wzorują się na zwierzętach (styl tygrysa czy żurawia), oraz krótkich, przydatnych form kata. Przykładowe forma kata, ręczne, z dwoma mieczami i kijem znajdują się w dziale Wideo.

Pamiętaj, że lekcje kung fu w Krakowie, które prowadzę to są indywidualne lekcje sztuk walki! Uczymy się tak samo, jak uczyli się pierwotni adepci kung fu. Kung fu w Chinach było zawsze zazdrośnie strzeżoną tajemnicą, żeby można było uczyć się danego stylu  kung fu trzeba było należeć do rodziny, albo wyjątkowo na to zasłużyć. W tradycyjnym nauczaniu kung fu nie było miejsca na treningi dużych grup osób, tak jak to się teraz odbywa. Indywidualne treningi kung fu w Krakowie to jest właśnie taki powrót do korzeni!

Samoobrona

Samoobrona

Trening samoobrony polega na aranżowaniu sytuacji ataku i wpojeniu w ucznia nawyków potrzebnych do skutecznej obrony. .  W czasie treningu, pokażę Ci jaką masz przyjąć postawę w momencie ataku, w jaki sposób powinieneś/aś zachować się w przypadku różnego rodzaju zagrożeń, co ma prowadzić do szybkiego i skutecznego unieszkodliwienia przeciwnika. Trenując ze mną poznasz kilkadziesiąt różnych technik samoobrony, opartych głównie na sztukach walki Kung Fu oraz Judo. Przykładowe techniki samoobrony znajdują się w dziale Wideo.

Pamiętaj, że podczas treningu samoobrony liczy się przede wszystkim skuteczność i zwycięstwo. Dokładnie tak samo jak nauczana jest krav maga w Krakowie, tak samo ja nauczam samoobrony.

Judo Kraków

Judo Kraków

Nauka elementów judo stanowi idealne uzupełnienie dla tradycyjnej sztuki walki, która opiera się głównie na uderzeniach.

W rzeczywistości możesz nie mieć możliwości na wykonanie uderzenia, znajdziesz się w bliskim kontakcie, zwarciu lub przewrócisz się razem z przeciwnikiem (tzw. walka w parterze). Podstawy judo pozwolą Ci poradzić sobie w takich sytuacjach. Oprócz tego nauczysz się prawidłowo upadać (przewracać się) co przyda Ci się nie tylko podczas walki.

Dzięki temu, że miałem styczność z wieloma sztukami walki, treningi ze mną często przypominają treningi mieszanych sztuk walki w Krakowie, czy też treningi krav magi, nie zaś treningi tradycyjnego kung fu.

Sztuki Walki Kraków - nauka walki kijem!

Sztuki Walki Kraków – nauka walki kijem!

Jest to uzupełnienie treningu kung fu. Kij jest podstawowym rodzajem broni, którego opanowanie znacznie ułatwia naukę walki bronią taką jak miecz, czy włócznia. W razie konieczności pomoże Ci jednak walczyć też miotłą, gałęzią, czy pałką.

Nauka walki opiera się na opanowaniu ruchów obrotowych kija, wykorzystywaniu siły odśrodkowej tych ruchów do nadawania mu pędu, a co za tym idzie, bardzo mocnych i szybkich uderzeń. Przykładowa forma walki kijem znajduje się w dziale Wideo.

Wiadomo, że w realnym życiu nie będziesz mieć zbyt wielu okazji do wykorzystywania broni białej w walce. Nie szkodzi. Trening sztuk walki w Krakowie tego typu, oprócz walorów czysto zdrowotnych (będziesz sprawniejszy/a i silniejszy/a) pomoże Ci także w lepszym opanowaniu walki wręcz. Broń to tylko przedłużenie ręki.

Sztuki Walki Kraków, Krav Maga Kraków, Kung fu Kraków lekcje indywidualne
Sztuki Walki Kraków, Krav Maga Kraków, Kung fu Kraków lekcje indywidualne 2
Sztuki walki kraków, krav maga kraków, kung fu kraków 2
Sztuki walki kraków, krav maga kraków, kung fu kraków 3

Najnowsze na blogu:

Intermittent Fasting dla początkujących i zaawansowanych

Post Poziom Początkowy Przykładowo: Kolacja o 21:00 i śniadanie o 9:00 Post Poziom Średni Przykładowo: Kolacja o 19:00 i śniadanie o 9:00 Post Poziom Dobry Przykładowo: Kolacja o 18:00 i śniadanie o 10:00 Post  Poziom Wysoki Przykładowo: Kolacja/obiad o 16:00 i...

Podciąganie na drążku od zera

Pociąganie na drążku: kompletny poradnik z filmami wideo. Podciąganie na drążku to ćwiczenie dla KAŻDEGO. Podciąganie dla początkujących w 5 krokach!

Umów się na trening już teraz! Zadzwoń: 501 429 979 lub napisz:

 Pamiętaj! Za pierwszy trening płacisz tylko, jeśli zdecydujesz się przyjść na kolejny!

trener@321start.pl

Wciąż nie jesteś pewien/pewna? Dowiedz się więcej O MNIE lub przeczytaj moje REFERENCJE. Tutaj znajdziesz mój CENNIK.

Zapraszam do kontaktu ze mną na Facebooku, Twitterze lub Youtube.


Potrzebujesz więcej Informacji? Zostaw mi wiadomość, na pewno odpowiem!

Twoje imię (wymagane)

Adres mejlowy (wymagane)

Telefon (opcjonalne)

Treść wiadomości - napisz jakie treningi Cię interesują